– Ей, къде се загуби? Не пишеш, няма те никакъв. Поодъртял си вече! Е…..?
В последно време все мисля – ядосвам се и ми е някак гузно. Дали не нараних себе си, дали не нараних теб. Времето минава, мамка му, минава и носи само празнота. Празни дни, празни мисли, празни хора, тъга…

Изгубиха се приятелите – онези, с които си рязахме ръцете и кръстосвахме с кръв. Изгубиха се и мечтите някак. Абе, какво да ти кажа?

 

– Ех, Саше, Сашеее…знаеш ли….?

 

Ооо, знам, братко, знам! Знаеш ли колко неща знам вече….

 

Разбрах, че всеки има своята истина, своята болка и своя страх. Разбрах, че хората, които те обичат, си тръгват! Просто стават и си тръгват – без обяснение, без принадлежности. Но остави ги, нека си вървят.

Разбрах, че когато те боли и търсиш себе си, винаги се появява някой, който още повече ти носи болка.

Разбрах, че човек не може да бъде перфектен – не и в този свят, не и по този  начин, по който иска да бъде перфектен.

Разбрах, че парите купуват любовта. Ооо, купуват я, купуват емоциите, купуват и успокоителните хапчета на „влюбения“, децата му и заблудата, че е щастлив, докато целува следващия любовник.

Разбрах, че жена обича мъжа силно, а после става и си тръгва, все едно никога не го е познавала.

Научих, че всичките компромиси да си удобен и добър не ти носят нищо.  Научих, че щастлив, перфектен и безгрешен са просто прилагателни, а ценни са грубостта, арогантността и циничността.

Научих, че хората вземат повече, отколкото дават. Използват, завиждат, плюят и говорят зад гърба ти, защото те мислят за щастлив, а когато им кажеш, че си смъртно болен, слагат маските на състраданието и мазните усмивки и започват да ти пускат смс-и.

 

– Аааа и братко, знаеш ли? Знаеш ли, мамка му, кое научих най-бързо? Как се израства……трудно!… Как преодоляваш притеснението от хорското мнение, неувереността от това да си израснал в нормално, небогато семейство в малък град, да се издигаш в трудна държава и да се опитваш да градиш.

Научих, че пропуснатите възможности не носят удовлетворение –  напротив!

Научих, че жена се обича всеки ден все повече и повече, иначе я губиш. Научих, че айрянът е по-вкусен със сол, а не със захар, макар да е сладко!

 

Но въпреки всичко, знаеш ли? Мисля, че научих и много други неща….. че родителите си трябва да ги прегръщаш по-често. Когато имаш възможност да се смееш – трябва да се смееш! Когато имаш възможност да пътуваш до Варна или Пловдив – да пътуваш! И когато трябва да кажеш „не“, кажи НЕ!

Трудно винаги ще има, но трябва да усетиш и запомниш в сърцето си и хубавите нещица. Всичко в живота е по равно – и нощта и деня, и зимата и лятото, любовта и омразата.

Трябва да си подал ръка на някого, и хляб в други ръце! Трябва да си направил повече добрини, отколкото да си получил. И да любиш! Много да любиш трябва! Да докосваш, да желаеш, да прегръщаш! Да не изричаш думи, които не можеш да изпълниш.

Да не забравяш да се ласкаеш и най-вече…да не забравяш за времето! Него не можеш да надбягаш.

Затова, прави онова, което ти харесва – колкото и както можеш.

 

– Ех, Саше…. Не забравяй да се усмихваш, има защо!

– И ти, братко! Хайде със здраве!…

Автор: АЗ

3

Бъдете здрави

Пийте вода – Сутрин пийте по една чаша вода със ставането, за да се освежите.

Движете се – ежедневните упражнения ви правят по-енергични, повдигат настроението ви и намаляват стреса.

Спете добре – Когато сте добре отпочинали, имате повече енергия да вършите нещата, които ви правят щастливи.

Планирайте деня си

3 задачи – всяка сутрин си правете списък с 3 задачи, които искате да изпълните до края на деня.

Правилото 50/10 – когато имате някаква важна задача, работете върху нея 50 минути, а после си вземете 10 минути почивка. Това ще освежи ума ви.

Самооценка – накрая на деня отделете 10 минути, за разсъждения над изминалия ден и направете оценка на свършената работа.

Не спирайте да се учите

Четете книги – четенето на книги увеличава знанията, а също така и вдъхновява. Много често можете да намерите търсеното вдъхновение в книгата.

Сърфирайте в интернет – разглеждането на различни проучвания и статистики упражнява паметта ви и увеличава капацитета ви.

Брейнсторминг – събирайте идеи от колеги и приятели и обменяйте своите идеи. Така се раждат гениалните идеи.

Фокусирайте се върху това, което ви прави щастливи

Изразявайте благодарността си – сещайте се по-често за какво и на кого сте благодарни. Благодарността произвежда щастие.

Почиствайте си работното място – спретнатото работно място ви дава енергия и вдъхновение, и ви помага да се фокусирате върху работата, която трябва да свършите.

Отдайте се на любимите си занимания – в свободното време се наслаждавайте на живота така, както вие обичате. Давайте си почивка по зареждащ начин – разходка сред природата, кънки на лед, колело в планината, домашен любимец или каквото ви хрумне.

 

1

Има няколко черти на характера, които повечето креативни личности притежават или са възпитали сами в себе си с времето:

  • Проучват всичко до най-малкия детайл

Хората се страхуват, че ако се задълбочат в детайлите прекалено много, ще убият творческите мисли и новите идеи ще останат на дъното.

Креативните личности обаче се вглъбяват в детайлите на задачите, които вършат.

  • Не се страхуват от дисциплината

Те не чакат вдъхновението да ги връхлети. Образът на гения от едно време, който по цял ден страда в творчески мъки и работи само в моментите, когато е дошло вдъхновението, вече е само мит.

Креативните хора в настоящето са много дисциплинирани и възприемат творчеството като труд, затова и постоянно се трудят.

Класически пример за такъв творец е Стивън Кинг. Той много пъти е споменавал колко важна е ролята на рутината. По неговите думи тя е точно толкова необходима, колкото и сънят.

  • Знаят, че всичко е важно

При тях няма строго подбиране на източниците на информация – това ще чета, това – не. Те знаят, че тяхното вдъхновение може да се крие навсякъде и правят всичко възможно да достигнат до него. А дори и някоя информация да им е непотребна в един случай, те знаят, че в друг – тя ще бъде тяхното спасение.

Ключът на креативността е в стремежа към знанията, без значение дали са ни полезни сега или не.

  • Ценят времето си

Творческите начинания отнемат време, както всички останали. Отнема време да напишеш нещо, отнема време да изпееш нещо, отнема време да изсвириш нещо, отнема време да научиш нещо преди за да започнеш да твориш – като цяло всичко отнема време, дори и предразположението на духа. Креативните хора осъзнават това и си отделят необходимото време за всяка тяхна моментна необходимост – една разходка сред природата например, така че когато седнат да творят, духът им да е на тяхно разположение.

  • Оценяват влиянието на обстановката

Работната среда е много важна за креативните личности. Те имат нужда да си подсигурят спокойствието или динамичността и уюта на средата, в която ще работят.

В по-големите компании креативните екипи си организират работни дни на различни места – в парка, извън града, в някоя зала и т.н.

Има огромно значение и обстановката в по-глобален аспект – ако знаете каква е обстановката на пазара в страната например би ви помогнало да му набавите липсите и да станете милионери.

  • Знаят кога трябва да се откажат

Разбира се, не всяка идея стига до осъществяването си.

Опасно е да се мисли, че креативните хора работят над всяка идея до нейното осъществяване. В реализацията на всяка идея се влагат много средства и понякога е по-добре да не се харчи този капитал, който може да се вложи в нещо по-продуктивно.

Ричард Нисбет е професор по психология в Мичиганския университет. Заедно с колегите си той изучавал работата на успешните креативни хора. Най-успешни се оказали тези, които успявали навреме да се откажат от безнадеждните си проекти, въпреки сериозните загуби. Така че, не се отказвайте от творчеството когато идеите ви не се реализират. Опитвайте отново и отново докато не се получи!

or Fake it until you Make it!

[източник: www.lifehacker.ru]

Още от първите дни на комуникацията си, човечеството е запленено от търсенето на различни методи, за предадаване и запазване на информация. Как общуваме един с друг определя кои сме ние и представя в голяма част това, което прави културата на всяка една общност толкова индивидуална уникална.
През вековете, човечеството е използвало най-различни медии които са се развивали в широк спектър от канали, от печата през радиото и телевизията, до бума на интернет в наши дни. Всеки един от тези канали, или медии, има свои собствени уникални характеристики, които предават по уникален начин вижданията и същността на хората, които ги използват.
Когато става въпрос за разбиране на тези различни медии, един от най-добрите, от които можем да се поучим е Маршал Маклуън. Роден през 1911 г. и живял до 1980 г., Маклуън не е имал възможност да се наслади на уеб медиите, така както ги познаваме днес, но това не го спира да упражнява огромно влияние върху тях. Маклуън, които за първи път говори за технология и възможността за създаване на „глобалното село“.

Като първоначалник, възпитател и пионер на проучването на комуникацията и нейното развитие с течение на времето, Маклуън представя много наблюдения за въздействието на нови форми на изразяване и медиите. Маклуън е автор на „Медията е посланието“, и следствие на разбиранията си може да се определи , че следствие на труда си, във времето той има категорично влияние не само върху уеб дизайна, но и на средствата за масово осведомяване като цяло.

Медията е посланиетo

„Медията е посланието“, като цяло обобщена, представя изключително задълбочена комуникационна теория, според която, средството, чрез което ние избираме да общуваме има толкова, ако не и повече, стойност, отколкото  самото съобщение. На първо място, тази концепция може да изглежда неясна и неразбираема, но специалистите честно признава, че разбирането на смисъла зад тези думи представлява революция в начина, по който се осъществява подхода към Уеб дизайна, не от гледна точка на технически или процедурни дейности, но от чисто психологична перспектива, която осигурява яснота за това как да се подходи към дизайна в уеб-пространството.

Теорията на Маклуън със сигурност не е била пренебрегната или забравена. Напротив, тя е широко изследвана в редица кръгове и се прилага в телевизионната, печатната и интернет медии. Въпреки че много хора изглежда се базират на общата гледна точка, по-дълбоката истина е често пропусната или неправилно изтълкувана. За да стигнем до този по-дълбок смисъл, първо е необходимо проучване на общата концепция. Централната теория гласи, че средството, чрез което се предава съдържанието на посланието играе жизнено важна роля в начина, по който то се възприема. Ние без съмнение виждаме това с интернет днес, в начина, по който незабавно получаваме  новини и различна информация, които водейко до по-голяма осведоменост, променят гледната ни точка и създават различно възприятие за всеки следващ бит информация навлизащ в нашето съзнание.

За да бъде илюстриран този процес по-ясно си представете, дълбок кладенец, в средата на огромна пустиня. Нека кладенеца е нашата среда (като радио-или Web), а водата е нашето послание. Богато и надеждно място в средата на пустинята, което естествено ще се превърне в център на маршрутите на пътуване и дори превръща това ненаселено място в своеобразен оазис с устойчива популация. Водата сама по ползата, но кладенеца е нещото което търсите. Водата е нещото, което поддържа живота, следователно вие търсите кладенеца даряващ живот…

Приложимия похват от този пример тук е, че уеб дизайнери са в състояние да създадат инструменти, опит, услуги и общности, в резултат на основния носител на посланието. Интернет е има огромен обхват, повече отколкото всяка друга медия в историята, което от своя страна носи също толкова големи последици за статута му като посланията изпращани чрез него. Като съобщение, достъпността до Интернет проповядва, разширяемост и мигновено удовлетворение за нуждата от информация и забавление, неща, които дизайнерите трябва да имат предвид, когато се приближават към всеки проект.

Този похват трябва да започва веднага след като една идея или искане за проект идва при конкретен екип от уеб-специалисти. Като професионалисти, хората в него трябва да се ръководят от клиентите си за определяне на правилния път и да им покажат как най-добре да се възползват от интернет. Трябва да се признае, че примерно кварталния магазин, няма да може да се възползва много от име на домейн и уеб сайт, както може би от Twitter и Facebook акаунт или никакво присъствие в Интернет с цел обикновен контакт, но ако въпросния магазин иска да разшири дейността си извън обхвата на няколкото квартални блока, то със същата база може да предложи без сериозни инвестиции доставки, например до съседния квартал, а това би било невъзможно без използване на медия по някаква форма за изпращане на посланието до там, която примерно може да бъде добър съсед или група доволни клиенти. Оттук и  самото послание ще е дотолкова надеждно доколкото ще бъдат и хората, които го представят. Експонирайки този пример в мащабите на развиващ се бизнес с амбиции за регионално, национално и дори международно представителство, то правилното представяне на най-големия като обхват медиен гигант, а именно ИНТЕРНЕТ, ще е от жизненоважно значение за доверието към търговската марка, която тази компания ще има в предприетия от нея процес.

С моя екип следваме тези правила и знаем как да ви покажем този път. Заповядайте…